KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 7897198
*
nr 789 7198
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, J Coignard, 2/10, signerad, bladets mått: 57x45
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 18:10:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 16:53:17
1
500 kr
5/11 15:20:29
2
700 kr
5/11 15:33:16
3
700 kr
5/11 15:33:42
3
800 kr
5/11 16:48:54
4
1.000 kr
5/11 17:15:00
5
1.100 kr
5/11 17:55:12
6
1.400 kr
5/11 17:55:41
7
2.000 kr
5/11 17:58:56
6
1.600 kr
5/11 17:59:14
6
1.800 kr
5/11 17:59:40
6
2.000 kr
5/11 18:01:20
6
2.200 kr
5/11 18:05:26
7
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
James Coignard
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Läs mer om James Coignard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik j coignard james coignard
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
James Coignard
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Läs mer om James Coignard
nr 789 7198
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, J Coignard, 2/10, signerad, bladets mått: 57x45
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 16:53:17 | 1 | 500 kr |
5/11 15:20:29 | 2 | 700 kr |
5/11 15:33:16 | 3 | 700 kr |
5/11 15:33:42 | 3 | 800 kr |
5/11 16:48:54 | 4 | 1.000 kr |
5/11 17:15:00 | 5 | 1.100 kr |
5/11 17:55:12 | 6 | 1.400 kr |
5/11 17:55:41 | 7 | 2.000 kr |
5/11 17:58:56 | 6 | 1.600 kr |
5/11 17:59:14 | 6 | 1.800 kr |
5/11 17:59:40 | 6 | 2.000 kr |
5/11 18:01:20 | 6 | 2.200 kr |
5/11 18:05:26 | 7 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
James Coignard
James Coignard, fransk mÃ¥lare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.Läs mer om James Coignard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik j coignard james coignard
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57